Пандуси для інвалідів | УКРЛІФТ-СЕРВІС

Пандуси для інвалідів – як обрати?

Що таке пандус?
Пандус – це суцільна площина, яка з’єднує між собою дві поверхні різної висоти, аби дати можливість маломобільним групам населення долати перешкоди на своєму шляху. Пандуси для інвалідів – це важлива частина інфраструктури міста. Вона забезпечує можливість безбарʼєрного доступу в будь-які будівлі та об’єкти інфраструктури не потребуючи сторонньої допомоги. Допомагає людям в яких є потреба використовувати крісла колісні або дитячі візочки.

Основні критерії вибору пандусів для інвалідів

Кут нахилу

  • При виборі пандуса треба дотримуватися основних критеріїв і технічних вимог, тоді користування ним стане надійним та безпечним. В першу чергу треба звернути увагу на кут нахилу. Стандартами встановлено, що оптимальний кут нахилу має бути 1:12. Це приблизно 5 градусів, що дає змогу комфортно користуватися таким пандусом, як людям похилого віку, так і людям з інвалідністю. Допустимі різні варіації залежно від типу використання. Наприклад тимчасові споруди мають параметри до 1:10 (5.71°), у житлових будинках. За умови додаткових заходів безпеки, такий кут може збільшуватись, і становить до 1:8 (7.13°). Якщо ж знехтувати цими вимогами, це може призвести до втрати контролю над кріслом колісним, надмірного перенавантаження і як наслідок великого ризику травмування.

Рекомендована довжина та ширина пандуса

  • Кожні 9 метрів довжини пандуса має бути горизонтальна площина для відпочинку, з розміром такого майданчика мінімум 1,5 на 1,5 метра. Тобто максимальна неперервна довжина може бути 9 метрів для зовнішніх, і 6 метрів для внутрішніх пандусів. 
  • При виборі пандуса потрібно враховувати ширину. Мінімальна ширина пандуса для інвалідів становить 90 сантиметрів, а рекомендована 120 сантиметрів – це більш комфортна ширина, оскільки вона дасть змогу для маневрування та розвороту.

Матеріали для виготовлення пандусів

При виготовленні пандуса для інвалідів треба зважати на матеріали та враховувати певні критерії. Наприклад місце встановлення – ззовні або в середині приміщення, від цього випливає чи варто враховувати кліматичні умови при використанні пандусів. Яке очікується навантаження? Чи важливе естетичне значення? І, звичайно, бюджет. 

Бетонні пандуси | УКРЛІФТ-СЕРВІС

Розберемо з яких матеріалів найчастіше виготовляють пандуси та їх переваги. 

Металеві – сталь або алюміній

  • Вони найпоширеніші і добре підходить для різних будівель та об’єктів. Такі пандуси швидко встановити або демонтувати. Висока корозійна стійкість дозволяє встановлювати їх ззовні. Витримують максимальну вагу 300-600 кг/м² і мають коефіцієнт запасу міцності 1,5-2.

Бетонні

  • Такі пандуси вважаються найнадійнішими, бо мають високу міцність при дотриманні всіх вимог при встановленні. Частіше вже вбудовані в архітектурний обʼєкт. Максимальне навантаження до 1500 кг/м², а коефіцієнт запасу міцності 2-3.

Полімерні

  • Вони легкі та прості в установці, а також мають вологостійкість. Добре підійдуть як тимчасовий пандус для зовнішнього використання. В таких пандусах максимальне навантаження становить 200-350 кг/м², а коефіцієнт запасу міцності 1.2-1.5.

Вимоги щодо виготовлення пандусів

  1. Надійна поверхня. Вона має бути без пошкоджень, вибоїн і не мати занадто різких перепадів. 
  2. Антиковзке покриття для безпеки. 
  3. Мати додаткові елементи безпеки. Попереджувальні смуги на початку і в кінці пандуса, контрастні маркування для людей з погіршенням зору, попереджувальні тактильні смуги, що наносяться на початку і в кінці пандуса. 

Поручні та огородження

Поручні та огородження обовʼязково встановлюються з обох боків пандуса. Висота поручнів – 90-100 сантиметрів від поверхні. Бажано встановити ще додаткові, на рівні 70-75 сантиметрів, для дітей або осіб з обмеженими можливостями.

Пандуси та поручні для інвалідів | УКРЛІФТ-СЕРВІС

Де встановлюють пандуси для інвалідів

Пандуси встановлюють в житлових будинках для забезпечення людям з обмеженими фізичними можливостями змогу без сторонньої допомоги потрапити в середину будинку. Якщо ж ґанок досить високий, а технічної можливості встановити пандус немає, то варто розглянути варіант з підйомником

Обов’язковим є наявність пандусів в державних установах, медичних і розважальних закладах, школах, торгівельних центрах. В багатьох сучасних спорудах пандуси є частинами об’єкта архітектурного рішення. 

В Україні існують правові зобовʼязання щодо обовʼязкового встановлення пандусів в громадських місцях та спорудах згідно з державними будівельними нормами. Відтак пандуси мають бути майже скрізь. 

Чому важливо правильно обирати пандуси для інвалідів?

Пандуси потрібні для того, щоб полегшити пересування та створити умови для безбар’єрного середовища для людей, які мають в цьому потребу. Тому варто ретельно підійти до питання їх вибору: 

  • Довжина і кут нахилу – для безпечного користування. 
  • Ширина пандуса – має відповідати стандартам, що забезпечить зручність користування. 
  • Матеріал виготовлення – залежно від технічних вимог та запланованого навантаження.
  • Поверхня пандуса – не слизька і рівна, щоб унеможливити травмування.

Давайте разом йти до мети та створювати максимально безбарʼєрне середовище. Допомагати людям з потребами долати перешкоди на шляху до вільного пересування. Інклюзивність має стати нашою з вами ціллю. 

Звертайтесь до нас за консультацією. Ми з радістю порадимо вам який пандус краще підходить, враховуючи ваші потреби та запити. Проконсультуємо з приводу ціни та обслуговування та дамо відповіді на всі питання.

Для зв’язку телефонуйте +380 93 002 61 65, пишіть в Telegram, Viber або на пошту ukr.lift@ukr.net

Поділись статтею

Останні новини